Питання/Відповіді (Категорія: Внутрішньо переміщеним особам)


Питання: Моя бабуся має статус ВПО та отримує пенсію в Україні. У неї закінчується термін дії картки Ощадбанку у березні 2021 року. Через карантинні обмеження вона не може виїхати з окупованої території. Чи є якісь варіанти продовження строку дії картки або її заміни без особистого відвідування банку?
Відповідь: Картки Ощадбанку внутрішньо переміщених осіб, що обслуговуються за тарифним пакетом «Мій рахунок», та термін дії яких спливає під час карантину, не будуть блокуватись до 1 травня 2021 року. Якщо ваша бабуся не змогла забрати свою нову картку у відділенні, вона може надалі користуватися старою карткою до 1 травня 2021 року. Можливо цей термін буде продовжено, тому, рекомендуємо слідкувати за новинами Ощадбанку.
4
Питання: Доброго дня! Скажіть будь ласка, чи мають право внутрішньо переміщені особи, які не мають власного житла на неокупованій території України, стати на квартирний облік маючи статус саме ВПО (не будучи учасником бойових дій)? Якщо так, то при яких умовах це право може бути реалізоване? Та який порядок реалізації такого права (якщо воно є)? Дякую!
Відповідь: Згідно з п. в ч. 2 ст. 10 Закону України «Про житловий фонд соціального призначення» стати на соціальний квартирний облік мають право: в) внутрішньо переміщені особи, які не мають житла на контрольованій території або житло яких зруйновано, стало непридатним для проживання в результаті військових дій. Отже, ви можете стати на квартирний облік, хоча ви і не є учасником бойових дій. Соціальний квартирний облік здійснюється відповідними органами місцевого самоврядування за місцем перебування на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб. Взяття на облік здійснюється за рішенням органу місцевого самоврядування на підставі: письмової заяви; копії документів, що посвідчують особу громадянина та членів його сім’ї; копії довідок про присвоєння ідентифікаційного номера громадянинові та членам його сім’ї; документів, які підтверджують обґрунтованість визнання у встановленому порядку громадянина малозабезпеченим та таким, що потребує надання соціального житла (вичерпний перелік визначається органом місцевого самоврядування, який здійснює взяття на соціальний квартирний облік); копії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та членів її сім’ї (за наявності). Також, хочемо зазначити, що є програма «Доступне житло» за якою, відшкодування частини вартості житла надається Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву. Тобто, держава оплачує 50% вартості будівництва або покупки житла внутрішньо переміщеним особам на яких поширюється дія Закону Україні «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб». Дякуємо за звернення!
4